Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dopravní hřiště Telč

29. 4. 2019

           Všichni žáci 4. ročníku musí absolvovat kurz dopravní výchovy. Tento kurz spočívá v tom, že jsou žáci seznámeni se základními dopravními předpisy, s dopravními značkami, ježděním na křižovatkách. Své vědomosti pak musí prokázat v testu, který všichni absolvují. My jsme testy psali již v listopadu, ale ne všem se je podařilo napoprvé napsat. Dostali tedy ještě nové příležitosti v následujících měsících.

           Druhá část kurzu je ryze praktická. S žáky jsme 26. 4. 2019 navštívili dopravní hřiště v Telči. Zde žáci jezdili na kolech a koloběžkách opravdu podle pravidel silničního provozu. Po zkušebních jízdách pak jezdili „naostro“ a byly jim strhávány body za dopravní přestupky. Nakonec se všem žákům podařilo jízdy splnit.

           Na závěr dopravního kurzu žáci, kteří splnili jak teoretickou, tak praktickou část, obdrží řidičské průkazy.

                                                  Zapsala tř. uč. 4. třídy Jana Šimková

 

Náhledy fotografií ze složky Dopravní hřiště Telč