Jdi na obsah Jdi na menu
 

Divadélko pro školy Hradec Králové

19. 1. 2016

Dne 13. ledna 2016 se žáci prvního i druhého stupně zúčastnili divadelních představení, které nám přijelo zahrát Divadélko pro školy Hradec Králové.

Žáci 1. až 4. třídy zhlédli představení Pohádka ze starého mlýna aneb Nebojte se hastrmanů. Šlo o kombinované loutkoherecké představení na motivy klasických pohádek o vodnících. Celé představení bylo pojato jako humorná přednáška, při které byly děti zapojeny do hry a zároveň si odnesly cenné a věcné informace.

          Žáci 5. až 9. třídy se zúčastnili představení Jak jste to myslel, pane Shakespeare? aneb Život a dílo největšího dramatika. Jednalo se o výchovné představení, kde byl žákům představen život a dílo Williama Shakespeara. Dále herci předvedli tři ukázky z jeho tvorby, a to z kategorie historických her úryvek ze hry Richard III., z komediální tvorby Marná lásky snaha a na závěr ukázky z nejslavnější tragédie Romeo a Julie. Divadlo bylo pro děti velmi zábavné, protože herci dokázali během celého divadelního představení komunikovat s publikem a vtáhnout děti do děje. smiley  Hana Petrů

 

Náhledy fotografií ze složky Divadélko pro školy Hradec Králové