Jdi na obsah Jdi na menu
 

Byli jsme na výletě

9. 5. 2019

Kdo? 2. + 3. + 3 . 3 (2. + 3. třída, 3 maminky, 3 starší sourozenci, 3 učitelky)
Kdy? 26. 4. (poslední pátek v dubnu)
Kde? Jeli jsme se podívat na propast Macochu a Punkevní jeskyně

          Doprava autobusem od školy a zpět ke škole proběhla úspěšně a v klidu i přes uzavírky silnic. Legrační vláček nás odvezl od autobusu k jeskyním. Dvě třetiny prohlídky jsme šli podzemím pěšky až ke dnu propasti Macocha.
Za napínavého povídání pana průvodce jsme procházeli mohutnými jeskynními dómy a prohlíželi si stalagnáty, stalagmity a stalaktity. Poslední třetinu cesty jsme projeli na motorových člunech, často se skloněnou hlavou pod skalami,
na podzemní říčce Punkvě. Součástí plavby byla prohlídka Masarykova dómu, nejkrásnějšího prostoru Punkevních jeskyní.
Když jsme vyjeli na lodičkách z podzemí ven a vystoupili na suchou zem, došli jsme k lanovce. Lanovka nás vyvezla vzhůru k horní vyhlídce na propast Macochu. Zpáteční cesta lanovkou k vláčku a jízda vláčkem k autobusu, který na nás čekal, byla již jen veselou tečkou.

 

mmm.jpg

M. Skalická, M. Veselá

 

 

Náhledy fotografií ze složky Byli jsme na výletě