Jdi na obsah Jdi na menu
 

Basketbal starších žáků

17. 1. 2020

          V úterý 14. 1. 2020 se konal regionální turnaj basketbalu starších žáků. Moc jsme se těšili, protože basketbal trénujeme pravidelně každý týden na kroužku. Na turnaj jsme jeli pouze v 7 lidech, protože souběžně s turnajem se škola účastnila také olympiády z dějepisu. Právě na tuto olympiádu jeli také dva kluci z deváté třídy, kteří jsou oporou týmu. To nás ale nemohlo zastavit a vzali jsme si na pomoc i jednu žákyni. Turnaje se účastnilo 5 týmů z Telče, Třeště a Nové Říše.

          Naši školu reprezentovali žáci: Lukáš Jelinek, Sam Richter, Adam Čermák, Lukáš Kazda, Terka Fuňáková, Martin Petříček a Matyáš Habermann. Kluci i Terka hráli opravdu pěkný basketbal, nechali na palubovce hodně úsilí, někteří si odnesli i naraženou čelist a vyvrknutý kotník. Lukáš Kazda dominoval pod košem, Sam, Martin a Matyáš v obraně, Terka s Lukášem a Adamem byli v útoku. Na zápasy se dalo dívat, byl to skutečný boj. Nakonec jsme získali skvělé druhé místo.

          Na turnaj se přišlo podívat  mnoho diváků, mezi kterými byli také hráči basketbalových soutěží. Několik z nich za mnou přišlo a chválili naše žáky, že je vidět, že už o basketbalu něco vědí. Již po prvním zápase říkali, že budeme hrát finále. Rád bych vyzdvihl výkon Adama Čermáka, který je pozván do basketbalového klubu BK Žabaři Telč.

         Děkuji všem za reprezentaci školy, mám z toho radost. smiley

Vojtěch Vrána, řš.

 

Náhledy fotografií ze složky Basketbal starších žáků