Jdi na obsah Jdi na menu
 

Anthropos a planetárium Brno - 4. + 5. třída

11. 12. 2017

       V úterý 5. 12. 2017 byli žáci 4. a 5. třídy na exkurzi v planetáriu a v  Anthrophosu v Brně.

       V planetáriu se žáci nejprve seznámili s orientací na večerní a noční obloze. Moderátorka jim ukazovala nejjasnější hvězdy a souhvězdí. Přitom jim dávala různé otázky, na které děti odpovídaly. Poté zhlédli padesátiminutový pořad „Úžasné planety“. Dozvěděli se mnoho zajímavostí a nových informací o osmi planetách naší sluneční soustavy.

       Pak jsme autobusem přejeli k pavilonu Anthrophosu - k muzeu pravěkých expozic. Zde čekala na žáky prohlídka 3 pater stálé expozice o období pravěkého života lovců a sběračů. Žáci si měli možnost celou expozici samostatně projít a prohlédnout. Seznámili se s pravěkými způsoby lovu, zbraněmi, obydlími, kostrami pravěkých zvířat i lidí, soškami i mnoha dalšími vykopávkami a výjevy ze života těchto pravěkých lidí. Žáky upoutala i obrovská stěna s nástěnnými malbami. Ale nejvíce se jim líbila podoba mamuta v životní velikosti.

Na závěr si mohly děti zakoupit i drobné suvenýry.

Exkurze se velmi vydařila a hodně dětem přiblížila realitu a skutečnost.

                                                    Jana Šimková, Jindřiška Šťastná, Helena Adamová

 

Náhledy fotografií ze složky Anthropos Brno - 4. + 5. třída