Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktivity p. u. Ampapové

14. 5. 2019

 SOUTĚŽ „POZNEJ VYSOČINU“

Kraj Vysočina pořádá každoročně vědomostní soutěž s názvem „Poznej Vysočinu“. Z každé školy postupují dva nejúspěšnější řešitelé školního kola do krajského kola (jeden chlapec a jedno děvče). Za naši školu jeli bojovat do Jihlavy Zuzka Jahodová a Vojta Pátek. Tentokrát se krajského kola zúčastnilo 173 žáků základních škol a studentů víceletých gymnázií. Zuzka obsadila krásné 57. místo a Vojta se dostal mezi 40 nejlepších řešitelů (byl 19.), kteří obdrželi spoustu hodnotných cen a teď v květnu pojedou na dvoudenní poznávací zájezd do Prahy. Gratulujeme!

 

SOUTĚŽ EVROPA VE ŠKOLE

Tato soutěž je vyhlašována každý rok od roku 1992 Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a má dvě části: literární a výtvarnou. Žáci 2. a 5. třídy se zúčastnili výtvarné části, zpracovali témata „Chytří evropští vynálezci“ a „Zvířecí parlament“. Jejich nejlepší práce, které byly zaslány do krajského kola, ocenila porota kolektivně a udělila jim 2. místo.

scan-diplom-vytvarka.jpg

 

DEN MATEK

Druhou květnovou neděli oslavujeme Den matek. Žáci 6. třídy vytvořili ve spolupráci s paní O. Mouricovou a P. Svobodovou pro své maminky hezké květinové vazby. Doufejme, že tím maminkám udělají velkou radost.

 

img_20190509_142514.jpg

 

L. Ampapová