Jdi na obsah Jdi na menu
 

Adaptační kurz 6. třídy - 2018

13. 9. 2018

V minulém školním roce naše škola zavedla do vzdělávacího plánu 6. ročníku adaptační kurz. Cílem kurzu je zlepšování vztahů mezi žáky a rozvíjení jejich vzájemné spolupráce.

Kurz jsme absolvovali od středy 5. 9. do pátku 7. 9. na faře ve Staré Říši. Žáci si vyzkoušeli celou řadu aktivit a her, které měly za cíl rozvíjet jejich komunikaci a schopnost spolupracovat mezi sebou tak, aby jejich dosažené výsledky byly co nejlepší. Při těchto hrách si také uvědomili, jaká je jejich pozice ve třídě a jak by mohli svoje vztahy se spolužáky zlepšit.

Součástí kurzu byl i čtvrteční výlet do Telče a návštěva telčského podzemí. Telčské katakomby v minulosti sloužily většinou jako skladovací prostory, ale někdy se také stávaly posledním úkrytem telčských obyvatel před nepřáteli. Podzemí je pojato jako zábavná multimediální expozice. Prostřednictvím moderních projekčních technologií nám byla představena Telč a důležité okamžiky její historie.

Na závěr kurzu žáci s třídní učitelkou zhodnotili kurz. Byla domluvena třídní pravidla na letošní školní rok, společně byly také stanoveny sankce za porušení těchto pravidel. Žáci si zvolili novou samosprávu třídy, volil se předseda třídy, místopředseda třídy a pokladníci.

Adaptační kurz se nám vydařil, všem zúčastněným se líbil. V nové tradici adaptačních kurzů budeme pokračovat i v příštím školním roce.

                                                                                                                                         Bronislava Nechvátalová

 

Náhledy fotografií ze složky Adaptační kurz 6. třídy - 2018