Jdi na obsah Jdi na menu
 

4. třída navštívila truhlářskou a keramickou dílnu v Nové Říši

14. 11. 2016

V měsíci říjnu žáci 4. třídy navštívili truhlářskou dílnu pana Houzara. Seznámili se s prací a postupy při výrobě kuchyňských linek i dalšího nábytku. Některé činnosti, jako třeba olepování, vrtání nebo montování si mohli sami vyzkoušet na strojních zařízeních.  To se u dětí setkalo s obrovským zájmem. Bohužel nemáme žádné fotografie.

 V následujícím měsíci listopadu jsme pak byli na návštěvě keramické dílny Novoříšské keramiky. Zde děti poznaly, jak vznikají výrobky z hlíny a jak dlouho trvá, než vznikne třeba hrneček, který se jim líbí a který si mohou koupit. Všichni si také práci s hlínou vyzkoušeli. Na závěr si prohlédli spoustu hotových výrobků s květinovými motivy velmi starého herbáře pocházejícího z kláštera v Nové Říši.

Obě návštěvy se moc líbily a pro děti byly přínosné. smiley

Jana Šimková