Jdi na obsah Jdi na menu
 

1. místo ve florbale

20. 3. 2018

Pravidelné tréninky, svědomitý přístup žáků a poctivá práce celého týmu nesou své ovoce!

 

       Ve středu 7. března se žáci naší školy zúčastnili florbalového turnaje starších žáků v Třešti. Na turnaj se velice těšili a doufali, že navážou na podzimní turnaj mladších žáků, na kterém získali skvělé 2. místo. I s vědomím toho, že se jedná o prestižní turnaj se silnou konkurencí, byli všichni žáci odhodlaní podat na turnaji bojovný výkon a zhodnotit zde výsledky tvrdého tréninku během celého roku.
       Celý tým tvořilo: brankářské duo – Novák (8. třída), Nix (7. třída), obranu režírovali Brychta, Novotný (9. třída), Pačanda (8. třída), Dvořák (7. třída) a Petříček (6. třída), univerzály byli Čermák a Kazda (7. třída) a o útok se starali Janeček, Sobotka (9. třída), Štěpán (8. třída), Richtr a Mařík (7. třída). Tento sehraný tým, který tvořila mimo jiné polovina hráčů z úspěšného turnaje mladších žáků, podal svědomitý výkon podpořený skvěle chytajícím Danem Novákem (za celý turnaj dostal pouze 2 góly), profesionálním výkonem Tomáše Brychty, který celou hru z obrany řídil a byl jednou z klíčových postav celého turnaje a díky střeleckými úspěchům Adama Čermáka (2 góly), Patrika Sobotky (2 góly), Tomáše Brychty (2 góly) a Patrika Janečka (1 gól) vybojoval na tomto turnaji nečekaný historický úspěch.
       Po úvodním dobrém zápase s Batelovem (3:0) si totiž připsal po velké bitvě skalp ZŠ Masarykova Telč (1:0) a když po zápase s Třeští, díky krásnému gólu Patrika Sobotky získal i třetí vítězství (2:1), měl tým ZŠ Nová Říše jistotu toho, že v případě zvládnutého zápasu s dalším z favoritů ze ZŠ Hradecká, budou blízko neuvěřitelného úspěchu pro naši školu. Nakonec zápas rozhodl svým druhým gólem v turnaji Patrik Sobotka, který se tím stal nejšťastnějším hráčem celého týmu, protože byl původně na soupisce pouze jako náhradník a nastoupil v Třešti pouze k několika střídáním! A tak remíza se ZŠ Hradecká (1:1) určila výsledek turnaje – ZŠ Nová Říše se stala jediným neporaženým týmem celého turnaje a získala pohár pro vítěze florbalového turnaje starších žáků v Třešti.
       Díky patří všech, kteří byli součástí týmu a zasloužili se o famózní výsledek.

Dominik Habermann

 

1.jpg

       Mně nezbývá než pogratulovat všem hráčům k takovému úspěchu a zároveň děkuji panu Habermannovi za čas, který věnuje žákům. Takové zprávy se čtou dobře. smiley

Vojtěch Vrána, řš.

 

Náhledy fotografií ze složky 1. místo ve florbale