Preventivní programy

9. 5. 2019

Dne 25. 4. 2019 se u nás na základní škole konaly dva preventivní programy.

Za žáky z prvního stupně přijely dvě pracovnice z Tyflocentra Jihlavy se svou klientkou a jejím vodicím psem. Při programu nás informovaly o nevidomých lidech a jejich způsobu života. Děti se dozvěděly, jak mohou nevidomí lidé žít plnohodnotný život a co jim k tomu pomáhá. Nejvíce všechny zaujal vodicí pes a způsob jeho výcviku.

Pro žáky 6., 7. a 8. ročníku byla připravena beseda s žáky Dětského domova se školou v Jihlavě a jejich učiteli. Žákům druhého stupně vyprávěli své příběhy, které je dostaly do „pasťáku“ a povídali o tom, jak vypadá jejich běžný den, jaké mají povinnosti, co všechno musí dodržovat. Žáci zjistili, že život v takovémto zařízení není vůbec jednoduchý, že je nutné dodržovat pravidla a že za porušení pravidel následuje trest. Všichni žáci se ujistili v tom, že by se do tohoto zařízení nechtěli nikdy dostat.

Markéta Veselá

Náhledy fotografií ze složky Preventivní programy