Rekonstrukce 2017

10. 10. 2017

O prázdninách probíhala ve škole rekonstrukce. Finanční prostředky nejsou neomezené, a proto jsme se dlouho rozhodovali, co budeme rekonstruovat dříve. Protože sborovny ve škole jsou v takovém stavu, že si učitelé nemají mnohdy ani na co sednout, tak padla volba na sborovnu v přízemí, dále výměnu několika radiátorů ve třídách, výměna světel v celé budově školy (mimo místností zahrnutých do projektu IROP), nutné opravy výmalby tříd, částečná rekonstrukce ředitelny, oprava vchodu do školy a v neposlední řadě výměna osvětlení v druhé třídě MŠ, celková výmalba chodeb MŠ, místnosti zástupkyně ředitele pro MŠ a vestibulu v MŠ. Rád bych zde popsal některé etapy rekonstrukce.

Dolní sborovna

Byla to bezesporu nejrozsáhlejší rekonstrukce o prázdninách 2017. Místnost byla v takovém stavu, že jsme museli zrenovovat prakticky vše.

s10.jpg

Z podlah byly odstraněny čtyři vrstvy starého lina, zbylá prkna byla naštěstí ve výborném stavu, stačila pouze zbrousit,

s56.jpg

položit mirolen a dvě vrstvy OSB desek do kříže o celkové mocnosti 3 cm.

s54..jpg

Na desky bylo položeno lino dle výběru učitelů, kteří zde mají zázemí.

s66.jpg

Další rekonstrukcí proběhlo osvětlení, kdy staré zářivky byly nahrazeny zářivkami s elektromagnetickým předřadníkem, a proto nebzučí a vůbec nevydávají žádný zvuk. Stejný typ osvětlení se nyní nachází v celé škole a ve dvou třídách MŠ.

s64.jpg

Dále kompletní rozvod elektrické energie. Nové zásuvky, rozvaděč pro ohřev teplé vody. Voda zde tekla pouze studená.

s94.jpg

Rovněž zdi se musely oškrábat, dozdít a vymalovat.

s60.jpg

Jako poslední přišel na řadu nábytek a vybavení.

Celková rekonstrukce se povedla opravdu perfektně, všichni z toho máme radost.  Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na rekonstrukci podíleli. Podlahy dělal pan Zdeněk Dobiáš z Bílkova. Opravu a výmalbu zdí, chodeb, tříd a MŠ měl na starosti pan Karel Leupold z Urbanova. Veškeré elektro – natažení drátů, výměnu osvětlení v MŠ a ŽŠ - měl na starosti pan Jaroslav Zabloudil z Bílkova. Výrobu a rozmístění nábytku pro nás udělal pan Vladimír Houzar z Nové Říše.

s95.jpg

Instalaci související s rozvodem vody zajistil a všem pomáhal náš pan školník Jiří Pelech. Výměnu slabých a poškozených radiátorů po škole provedl pan Martin Smejkal.

Děkuji všem za opravdu precizně odvedenou práci.

s90.jpg

Dveře do sborovny jsme zalepili papírem, a když učitelé přišli po dovolené do práce, zažili něco na způsob: Jak se staví sborovna.smiley

s98.jpg

Ředitelna

Ředitelna potřebovala původně pouze vymalovat.

r65.jpg

Když jsme však chtěli vrátit nábytek na původní místo, zjistili jsme, že koberec je v takovém stavu, že pod nábytkem byl světle šedý a mimo něj tmavě hnědý. Nemohli jsme se nábytkem trefit na původní místo. smiley Koberec jsme tedy vyměnili a trochu reorganizovali nábytek.

r95.jpg

Jsem rád, že se vše povedlo za prázdniny udělat. Na další fotografie z rekonstrukce se můžete podívat níže.

Vojtěch Vrána, řš.

Náhledy fotografií ze složky Rekonstrukce 2017