Prvně v dílně

16. 5. 2019

Dne 16. 5. 2019 proběhla historicky první hodina pracovních činností, která se uskutečnila v nové školní dílně. Tuto událost jsem si nemohl nechat ujít a přišel jsem se na chvilku podívat do hodiny panu učiteli Habermannovi. V tu chvilku měl kolem sebe hlouček žáků své 7. třídy a vysvětloval, jak se používá vrtačka.

"Když vyvrtáš díru do kostky a stane se ti, že tam máš otřepky, tak vezmeš kousek šmirglu, takhle ho smotáš a vybrousíš vnitřek. A nebo vermeš vrtačku, dáš tam větší vrták, třeba pětku.... smileysmiley."

Nešlo si nevšimnout, že to žáky opravdu baví a zajímá. Z toho mám opravdu radost. Po dvou a půl letech od podání grantu IROP se to konečně podařilo.smiley

Vzpomněl jsem si na své pracovní činnosti, když jsme jako žáci této školy vyřezávali z polystyrénu koně a jak nás to bavilo tehdy ještě s panem ředitelem Lubošem Polívkou.

Vojtěch Vrána, řš.

dsc_1347.jpg