Celoškolní projekt 100 let vzniku ČSR v českém jazyce 8. třídy

21. 11. 2018

Uchopit projekt v osmé třídě nebylo až zase tak těžké, protože 8. třída je pro tvorbu projektu vždy zapálená.

Celá třída se rozdělila do pěti skupin po čtyřech a až pěti žácích a každá skupina zpracovávala jedno ze zadaných témat, které si zástupce skupiny vylosoval. Cílem projektu bylo vytvořit plakát na dané téma a pak se zjištěnými informacemi seznámit ostatní spolužáky.

Prvním tématem byla literatura, kde jsou vyobrazeny nejvýznamnější osobnosti tohoto období.

obrazek-1.jpg

Druhým tématem byl film. Bylo tedy na místě, aby se na plakátě objevily tváře, jako byl Vlasta Burian, Adina Mandlová, Hugo Haas a mnoho dalších, které všichni dobře známe z filmů pro pamětníky.

obrazek-2.jpg

Třetí téma zastupovala hudba. I zde se objevila známá tvář například Karla Hašlera či Jaroslava Ježka.

obrazek-3.jpg

Nedílnou součástí kulturního života je i divadlo. Proto čtvrtá skupina žáků zpracovala divadelní scénu tehdejší doby.

obrazek-4.jpg

Poslední skupinka se zaměřila na módu, která  je vždy součástí každého období. Popsala nejčastější části oděvu jak ženského tak mužského. Práce byla doplněna několika ilustracemi.

obrazek.jpg

Výsledek své práce zveřejnily děti na chodbě školy na nástěnkách, aby i ostatní děti z jiných tříd se mohly podívat a připomenout si významné osobnosti první republiky, které byly nedílnou součástí tehdejšího kulturního života.

Mgr. Hana Petrů