Vyhodnocení nejlepších reprezentantů školy 2017

3. 7. 2017

Předposlední školní den proběhlo vyhlášení nejlepších reprezentantů naší školy. Všechny uskutečněné soutěže se rozdělily do dvou skupin. Na skupinu vědomostní a sportovní.

V uplynulém školním roce se naši žáci účastnili 15 vědomostních soutěží. Jednalo se především o Olympiády s okresní účastí. Jejich předzvěstí je školní kolo.

Mimo vědomostních soutěží jsme se také zúčastnili výtvarných soutěží, kde jsme obsadili přední místa. Například v mezinárodní soutěži Krásná jako kvítka získala Natálie Soukopová diplom a její práce je vystavena v Havířově. Petr Ontolčík, žák třetí třídy, vyhrál výtvarnou soutěž Požární ochrana očima dětí. Tutéž soutěž vyhrála v jiné věkové kategorii opět Natálka Soukopová z šesté třídy, na druhém místě se umístila Sára Tomancová ze 7. třídy a na třetím místě se umístila Nikola Štanclová z 8. třídy. To je úspěch obrovský a já žákům gratuluji k tak skvělým výsledkům.

Mezi největší bojovníky vědomostních soutěží patří Terezie Pátková, která se účastnila 3 vědomostních a 4 sportovních akcí, dále Josef Tomek, který se účastnil 4 vědomostních soutěží a vítězem pro tento školní rok se stal Vojtěch Šťastný, který se účastnil hned 5 soutěží – Biologická olympiáda – školní kolo, Biologická olympiáda – okresní kolo, Olympiáda z anglického jazyka a matematických soutěží Pythagoriáda – školní kolo a Pythagoriáda – okresní kolo.

Sportovních soutěží se naše škola účastnila celkem osmi. Převážná část byla regionální a uskutečnila se v Telči nebo v Třešti. Zde jsme jako škola nedosáhli vysokého umístění. Většinou jsme obsazovali poslední místa. Není to ale tím, že by naši žáci neuměli sportovat, je to tím, že s počtem 155 žáků nemůžeme konkurovat školám s počtem žáků více než 400.

Všech sportovních akcí se účastnilo dohromady 40 žáků. Když vezmeme pořadí podle počtu sportovních akcí, tak 5 soutěží se účastnili žáci: Tomáš Štancl, Petr Doležal, Tomáš Kosorín, Vojtěch Fuňák, Jan Novotný a Jakub Pačanda. 6 soutěží se účastnil Filip Dejmek. A nejlepšími sportovními bouráky naší školy se stávají Tomáš Brychta a Daniel Novák.

Individuálních sportovních akcí se během roku moc nekoná. My jsme se účastnili atletiky v Třešti 28. 6. 2017. Reprezentovalo nás 22 žáků. Zde jsme dosáhli pěkných výsledků. Mezi nejzdařilejší patřily výsledky žáků: Petr Doležal – 3. místo ve skoku do dálky, Terezka Pátková – 2. místo ve skoku do výšky a nejlepší výsledek patří Terezii Pachrové, která se umístila na prvním místě ve skoku do dálky. Dá se říci, že porazila všech pět škol, které se atletiky účastnily. Moc gratuluji.

Soupis a vyhodnocení všech vědomostních a sportovních akcí je přiložen v dokumentu.

Rád bych poděkoval všem žákům za reprezentaci školy a dále všem učitelům, kteří se podíleli na organizaci soutěží a bez jejichž pomoci by to prostě nešlo. Děkuji a přeji krásné prázdniny a dovolené.

Účast na vědomostních a sportovních akcích 2016-17.pdf