Sběr surovin

10. 12. 2015

První sběrový týden proběhl od 9. 11. do 13. 11. 2015. Děkujeme všem, kteří přispěli.
Podařilo se nám vybrat: 5 810 kg papíru, 213 kg hliníku, 283 kg PET víček a 5,5 kg pomerančové kůry. Naše škola spolupracuje s firmou FII group se sídlem v Praze, která se zabývá svozem druhotných surovin. Každoročně vyhlašuje Soutěž se Santalem, do které je letos přihlášeno 54 škol. Pokud se škola umístí do 10. místa ve sběru papíru, získá tablet a další ceny např. společenské hry. V minulých třech letech se každoročně naše škola umístila na 1. místě ve sběru hliníku (obdrželi jsme MP3 přehrávače, které jsme předali nejlepším sběračům).

Odvoz podzimního sběru se uskutečnil 19. 11. 2015. Se sběrem nám pomáhali především žáci z 5. třídy a několik chlapců z 9. třídy, kterým děkujeme.

uvodka-sber-1.jpg

Nářaďovna se nám pomalu plnila papírem.

uvodka-sber-2.jpg

Na konci sběrového týdne byla nářaďovna plná. Noviny a časopisy byly nabaleny v kartonových krabicích. Některé krabice byly opravdu těžké, v jiných bylo přibaleno plno nežádoucích příměsí (např. další karton, jehlice na pletení, CD,….). Prosíme vás, abyste v příštím sběrovém týdnu nedávali papír do krabic.

o3.jpg

Hliník jsme uskladnili ve sklepě v jedné části chodby, PET víčka ve druhé části.

o4.jpg

Po přistavení auta mohlo proběhnut nakládání. Společnost nám přistavila skříňové auto o objemu 48 m3 a tonáži 8 t. Po naložení veškerého sběru bylo auto plné.

o5.jpg

o6.jpg

o7.jpg

I když nesbíráme karton, přesto se nám ho nashromáždilo 900 kg. Veškerý karton bylo nutné složit na co nejmenší objem, což nebylo snadné. Karton je objemný a je s ním obtížná manipulace. To je také jeden z důvodů, proč ho nesbíráme. Děkujeme za pochopení.

Ivana Misařová a Bronislava Nechvátalová