PodpoVRCH

12. 4. 2018

Ve středu 28. 3. navštívili žáci 3. a 5. třídy naší školy enviromentální centrum PopoVRCH  v ZOO Jihlava, které realizuje výukové programy o zvířatech, přírodě a ekologii. Takových programů se účastnili i naši žáci.

3. třída měla výukový program věnovaný vodě na Zemi s názvem „Voda kolem nás“. Program byl zaměřen na koloběh vody v přírodě prostřednictvím hry a ukazoval dětem způsob závislosti člověka a živočichů na vodě.

5. třídu čekala práce s mapou světa ve skupinách. V jednotlivých podnebných pásmech navštívili přirozená prostředí zvířat z celého světa. Řekli si, co konkrétní druhy ohrožuje, jakou roli v jejich ohrožení hrají zoologické zahrady.

Oba programy byly přínosem k zopakování a rozšíření výuky.

Zapsala J. Šimková a I. Misařová

Náhledy fotografií ze složky PodpoVRCH