Olympiáda z dějepisu 2018

11. 12. 2018

Na konci listopadu proběhlo na naší škole školní kolo dějepisné olympiády. Do olympiády se přihlásilo celkem 10 dobrovolníků z 8. a 9. ročníku, kteří se pokusili poprat s dějepisnými otázkami, které byly letos zaměřeny na téma cestování (Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace). Z celkových možných 70 bodů získali celkem 4 žáci potřebných 60 % bodů k tomu, aby se stali úspěšnými řešiteli školního kola. Byli to: Zdeněk Strakoň (8.třída) - 42 bodů; Ondřej Málek (9. třída) - 47 bodů; Vojtěch Pátek (9. třída) - 48 bodů; a nejlépe dopadl Lukáš Houzar (9. třída), který získal celkem 52 bodů. Svými výsledky si dva nejlepší řešitelé zajistili účast v okresním kole. Všem zúčastněným děkuji za aktivní přístup v dějepise.

VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA
DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY