Fotbalový turnaj

9. 10. 2017

V úterý 26. září proběhl na naší škole první z turnajů pořádaných žáky 9. třídy. Jako první kolektivní sport uspořádali deváťáci utkání ve fotbale, a to mezi žáky 2. stupně. Hrálo se ve smíšeném složení kluků a holek, v počtu 8+1 hráčů (pro 6. a 7. ročník) respektive v počtu 7+1 hráčů (pro 8. a 9. ročník). I přes poměrně nepříznivé počasí podaly všechny třídy 2. stupně odhodlaný výkon, s velkou chutí po vítězství a snad kromě 6. třídy, která měla handicap malého počtu fotbalistů, nešlo před koncem turnaje odhadnout konečné pořadí. Po odehrání všech zápasů se nakonec z vítězství v celém turnaji radovali žáci 8. ročníku, na druhém místě skončili žáci 7. ročníku, na třetím pořádající 9. třída a bramborová medaile skončila u žáků 6. třídy.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Patrik Janeček z 9. třídy, nejlepší hráčkou Terezie Pátková z 9. třídy a nejlepším brankářem Tomáš Kosorín z 8. třídy.

Turnaj se po stránce organizační vydařil, výkony hráčů byly velice dobré a žáci se už mohou těšit na další turnaj, který 9. třída uspořádá. smiley

Dominik Habermann

Náhledy fotografií ze složky Fotbalový turnaj