Akce Čistá Vysočina

13. 5. 2019

Kraj Vysočina v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 vyhlásil již XI. ročník úklidu prostranství u silnic našeho kraje s názvem ČISTÁ VYSOČINA.

Naše škola se do tohoto projektu již podruhé zapojila. V úterý 16. dubna 2019 vyrazili žáci pátých až devátých tříd kolem silnic ústících z Nové Říše. Byli vybaveni pytli, rukavicemi a reflexními vestami a vyčistili dané úseky našich komunikací.

Akci děti hodnotily jako velmi povedenou, protože jim vyšlo opravdu pěkné počasí a po návratu konstatovaly, že množství odpadků, které u silnic našly, je překvapilo a udivilo. Na některých místech byly objeveny dokonce černé skládky.

Žákům i vyučujícím děkujeme, že se akce ochotně zúčastnili a jsme rádi, že se ochotně těší na další ročník.

Mgr. Hana Petrů

Náhledy fotografií ze složky Akce Čistá Vysočina